FitLab Catering

Telefon 735 998 448

Bezpłatna konsultacja żywieniowa pn-pt 9-16

Posiłki w pracy, czyli jak zwiększyć efektywność pracowników

Shutterstock 1320354581
Dieta dla Twoich pracowników
zwiększ satysfakcję i efektywność kadr

Każdy pracodawca chce, aby personel jego firmy był jak najwydajniejszy, więc stara się w różny sposób motywować pracowników, żeby jak najlepiej przykładali się do swoich obowiązków. Szkolenia, podnoszenie kompetencji, systemy motywacyjne- wszystkie te kroki mają na celu zwiększenie efektywności pracowników i poprawę rezultatów ich działań. Wśród wielu czynników decydujących o lepszym wykonywaniu powierzonych pracownikom zadań są też takie, na które pracodawcy pozornie mogą nie mieć realnego wpływu. Dotyczy to sposobu odżywiania ich podwładnych. Według badań Health Enhancement Research Organization (HERO) pracownicy, którzy regularnie jedzą zdrowe posiłki są o 25% bardziej efektywni w pracy! Mając niezbite dowody na bezpośredni związek diety personelu z ich produktywnością, warto zainwestować w posiłki regeneracyjne dla pracowników i zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe w swojej firmie. FitLab catering służy pomocą!

Jakie cechy powinien spełniać posiłek dla pracowników

Według specjalistów z zakresu żywienia, w trakcie 8- godzinnego dnia pracy powinno się spożywać minimum dwa pełnowartościowe posiłki, w tym przynajmniej jeden na ciepło. Jak to wygląda w rzeczywistości? Pomijanie śniadania, jedzenie w pośpiechu na rzecz nadgonienia zaległych projektów, zajadanie stresów słodyczami z biurowego automatu. Kanapka ‘na szybko’, pizza do podziału, czy zestaw chińszczyzny z pobliskiej knajpy to z pewnością nie posiłek, który powinien stanowić bazę dziennego jadłospisu efektywnego pracownika. Do tego duuużo kawy i znikoma ilość owoców czy warzyw. Na dłuższą metę tego typu nawyki mają fatalny wpływ na nasze zdrowie i efektywność w pracy. Zdrowy posiłek to taki, który dostarcza nie tylko kalorii, ale także cennych składników odżywczych. Warto więc przyjrzeć się temu, jakiego typu dania są źródłem energii dla naszych cennych pracowników i zatroszczyć się o ich dietę, aby mogli mieć więcej siły i ochoty do działania. Pomóż swoim pracownikom jeść zdrowo z naszym FitLab cateringiem!

Zdrowy catering dla Twoich pracowników

W swojej ofercie posiadamy dwie opcje pakietów żywieniowych przygotowanych zarówno dla firm, którym zależy na codziennej dostawie zestawów lunchowych do biura, jak i pełnych diet dla pracowników wykonujących pracę zdalnie. 

Pierwsza opcja to Dieta Office – idealne rozwiązanie na zdrowe lunchboxy dostarczane każdego dnia, dla całego personelu, wprost do biura. Pakiet Office to zestaw obiadowy w wersji Fit (standardowej) i Wege (bezmięsnej) składający się z dwudaniowego obiadu, lub zestawu lunchowego powiększonego o zdrowy Fit – deser. Taki zestaw spełnia cechy wartościowego posiłku dla pracownika każdej firmy. W Diecie Office dania są różnorodne, sycące i odpowiednio zbilansowane pod kątem makroskładników. Stanowią uzupełnienie codziennej diety i dostarczają, w zależności od ilości wybranych posiłków, ok. 1000 lub 700 kcal. Czerpiemy inspiracje z przepisów świata i staramy się uwzględnić jak najwięcej produktów bogatych odżywczo. Pakiet jest urozmaicony pod względem form podania posiłków i wykorzystywanych w nich składników: sezonowych warzyw i owoców, nasion roślin strączkowych, źródeł zdrowych tłuszczów, nabiału, pełnoziarnistego pieczywa, kasz. Pracownicy nie muszą organizować sobie posiłków spoza firmy, tracić czasu na zamawianie, odrywać się od pracy w celu odbioru zamówienia, dekoncetrować na wertowaniu ofert dostępnych w pobliskich jadłodajniach. Nasze dostawy są zawsze na czas, a posiłki są łatwe do transportowania oraz przygotowania w warunkach biurowych.

Druga opcja oferty dla firm przygotowana przez nasz catering, to posiłki z dostawą pod adresy Twoich pracowników. W dzisiejszych czasach coraz więcej pracodawców decyduje się na wdrożenie w firmie pracy zdalnej, lub hybrydowej. Aby w trakcie homeoffice pracownicy nie tracili czasu na zakupy, gotowanie i sprzątanie kosztem obowiązków zawodowych warto zapewnić im zestaw posiłków z dostawą do domu.  Dajemy Ci pełną dowolność w dobieraniu odpowiednich diet spośród wszystkich naszych programów żywieniowych, a preferencyjne stawki uzależnione od stałej liczby pracowników objętych zamówieniem. Dodatkowo zasięg naszych dostaw obejmuje już ponad 800 miejscowości w całej Polsce.

Podsumowując

Ilu pracowników w danej firmie, tyle preferencji żywieniowych. Według statystyk Centrum Dietetycznego SetPoint, więcej niż połowa pracodawców ma świadomość, że sposób odżywiania podwładnych wpływa na ich efektywność. Regularne spożywanie zdrowych, odpowiednio zbilansowanych posiłków ma znaczący wpływ na jakość wykonywanej pracy. Zapewnianie nieodpłatnych, wartościowych posiłków w pracy przynosi więc wymierną korzyść nie tylko dla pracownika, ale i szefa, a nowy, przyszły kandydat z pewnością nie przeoczy tego pozapłacowego benefitu. Jeżeli chcesz zatroszczyć się o zdrowie i jednocześnie podnieść wydajność swojego zespołu zachęcamy do wybrania oferty dla firm naszego FitLab cateringu.

Chcę zamówić dietę do biura!

Wróć do FitBloga

Polecane

Fl Blog 300x260 Więcej Warzyw
Sezonowe warzywa i owoce
co jeść latem?
Jakie sezonowe owoce i warzywa włączyć do diety latem Sezonowo i lokalnie – to hasła wyznaczające najnowsze trendy żywieniowe. W czasach, kiedy większość produktów…
#Aktualności #Porady
Fl Blog 600x520 Keto2
Keto
dietetyczny hit już w ofercie FitLab!
Dieta Ketogeniczna już dostępna! Od dawna pytacie nas o dietę Keto i prosicie, by ją wprowadzić. Ostatnie miesiące to…
#Aktualności #CodziennośćFitLab
Shutterstock 1554785459
Kody rabatowe na catering
Dbaj z nami o formę i kieszeń!
Kod rabatowy na catering dietetyczny w 2023 roku! Szukasz promocji i rabatów na catering dietetyczny, bo wszystko w koło jest coraz droższe? To…
#Aktualności #Promocje!
PROMOCJA - kody rabatowe Aktualny cennik