wrzesień 04, 2020
Dieta pudełkowa wkrótce w każdym domu? Rozmowa dla LoveKrakow.pl – Z diety pudełkowej korzystają osoby, które nie chcą marnotrawić czasu na gotowanie. Są to…27 stycznia 2022
Dzień jedzenia z FitLab catering – dieta Fit bez ryb 2000 kcal pod lupą

Ryby są źródłem wielu cennych składników odżywczych, ale jeżeli nie chcesz ich jeść – nie pytamy o powód. Nie musisz przechodzić na dietę wegetariańską tylko dlatego, że nie przepadasz za zapachem rybnych dań, nie lubisz niespodzianek w postaci ości, czy jesteś uczulony na owoce morza. Wybierając program Fit bez ryb zapewnisz swojemu organizmowi wszystkie niezbędne makro- i mikroelementy oraz witaminy, a my dostarczymy Ci źródła łatwo przyswajalnego białka i cennych kwasów tłuszczowych w innych, pysznych formach.
Przyjrzyjmy się bliżej dziennemu jadłospisowi dla diety Fit bez ryb 2000 kcal.
No1/ Twarożek z gomasio z warzywami i pieczywem pełnoziarnistym
Wartości odżywcze:
401 kcal | Białko: 26.2g | Tłuszcz: 11.5g | Węglowodany: 48.4g |
Alergeny: Gorczyca, mleko, sezam, zboża zawierające gluten tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies
Twaróg to jedna z najpopularniejszych propozycji śniadaniowych. Dostarcza niewiele kalorii pochodzących głównie z pełnowartościowego i łatwo trawionego białka, a przy tym witaminy i sole mineralne. Białka mleka zawierają komplet aminokwasów egzogennych w tym lizynę, której brakuje w białkach zbóż. Łącząc śniadaniowy twarożek z pełnoziarnistym pieczywem mamy więc parę idealnie dopasowaną. Biały ser możemy miksować z niezliczoną ilością dodatków serwując codziennie inny wariant pasty. My postawiliśmy na gomasio – sezamową sól, popularną w kuchni japońskiej i diecie makrobiotycznej. Przyprawa nie tylko dodaje smaku i aromatu, ale także, dzięki obecności prażonych ziaren sezamu jest bogatym źródłem wapnia. W zestawie z solidną porcją warzyw otrzymujemy bogate w błonnik, sycące i pełnowartościowe śniadanie, którym warto zacząć każdy dzień.
No2/ II śniadanie – Sałatka z kaszą pęczak, pieczoną marchewką, papryką, oliwkami, parmezanem i orzechami
Wartości odżywcze:
377 kcal | Białko: 12.4g | Tłuszcz: 9.2g | Węglowodany: 61.0g |
Alergeny: Gorczyca, mleko, orzeszki ziemne (arachidowe), zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies
Jeszcze do niedawna pęczak kojarzony był z ubogim, szybkim daniem czasów kryzysu, bufetów pracowniczych i tanich barów mlecznych. Szczęśliwie dla naszego zdrowia kasze wróciły do łask i obecnie cieszą się dużą popularnością. Oby ta moda trwała jak najdłużej, bo kasze stanowią lokalną skarbnicę witamin, minerałów i świetnie sprawdzają się jako dodatek do obiadu czy, tak jak w naszym menu – sałatki na drugie śniadanie. Kasza pęczak produkowana jest z ziaren jęczmienia, poddanego niewielkiej obróbce mechanicznej, dzięki czemu zachowuje najwięcej składników mineralnych i witamin ze wszystkich kasz jęczmiennych. Znajdziemy w niej magnez, fosfor, wapń, żelazo, potas, ale także sporo wit. B odpowiedzialnej za prawidłową pracę układu nerwowego. Jako doskonałe źródło węglowodanów pęczak zawiera również znaczne ilości błonnika, który przyczynia się do prawidłowej pracy naszego układu pokarmowego. Tyle dobra w samej kaszy, a może być jeszcze więcej w połączeniu z warzywami i porcją orzechów. Takie sałatki serwuje FitLab!
No3/ Obiad – Kotleciki z buraka i ciecierzycy z duszonymi porami, puree ziemniaczano – selerowym i fasolką szparagową z pesto bazyliowym
Wartości odżywcze:
536 kcal | Białko: 17.9g | Tłuszcz: 25.4g | Węglowodany: 58.8g |
Alergeny: Gorczyca, mleko, seler, soja, zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies
W standardowym zestawie diety Fit możesz spotkać podobne danie z rybą w roli głównej. Obiecaliśmy wykluczyć mięso ryb z Twojej diety i w tej wersji postawiliśmy na warzywne kotleciki, w których białko dostarczy nam porcja ciecierzycy. Dobrze się składa, bo według nowych zaleceń żywieniowych ok. 65% białka dostarczanego dziennie powinno pochodzić ze źródeł roślinnych, a pozostała część z mięsa. Ciecierzyca idealnie sprawdza się w tej roli, a dodatkowo zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak kwas linolowy i oleinowy, które korzystnie wpływają na gospodarkę lipidową wspierając pracę trzustki i śledziony. Warto zwrócić również uwagę na dodatki, które wybraliśmy do dzisiejszego obiadu. Zarówno seler, por, burak, jak i fasolka szparagowa wyróżniają się wysoką gęstością odżywczą. Parametr ten określa ilość wszystkich substancji pokarmowych, mających pozytywny wpływ na nasze zdrowie i przypadających na każde 100 kcal danego produktu. Takie produkty są najbardziej pożądane na talerzu i najlepiej ‘opłacalne’ dla naszego zdrowia. FitLab o tym nie zapomina!
No4/ Podwieczorek – Fit banoffee
Wartości odżywcze:
402 kcal | Białko: 14.9g | Tłuszcz: 13.6g | Węglowodany: 55.3g |
Alergeny: Mleko, Orzeszki ziemne (arachidowe)
Na podwieczorek melduje się niekwestionowany król FitLab’owych deserów – Fit banoffe. Regularnie zbiera komplementy, a nasza FitLabowiczka – Pani Aleksandra twierdzi nawet, że “Fit banoffe to najlepszy deser jaki do tej pory przyszło mi jeść”. W czym tkwi jego sekret? Klasyczny karmel zastępujemy lżejszym kremem z daktyli i masła orzechowego, do tego spód z owsianych płatków i kakao, a zamiast bitej śmietany stawiamy na lekki jogurt z twarogiem. Tak zmieniamy bomby kaloryczne w witaminowe 😉
No5/ Kolacja – Laksa z papryką i kurczakiem
Wartości odżywcze:
288 kcal | Białko: 26.5g | Tłuszcz: 16.8g | Węglowodany: 7.6g |
Alergeny: Seler
Na kolację zapraszamy do Azji. Ostatni posiłek w dniu dzisiejszym to orientalna, słodko- kwaśna zupa z dodatkiem mleka kokosowego, kolendry, limonki i chilli. Może być podawana z krewetkami, kalmarami, rybą, czy w przypadku diety Fit bez ryb – z kurczakiem :-). Kolacja powinna stanowić nie więcej niż 15 – 20% wartości energetycznej diety, aby nie przeciążać naszego układu trawienia przed snem i wspomóc jego regenerację. Pamiętaj też, że zalecane jest aby ostatni posiłek jeść na min. 2 godziny przed zaśnięciem.
Podsumujmy
FitLab catering pozwoli Ci wybrać dietę z wykluczeniem ryb i owoców morza, w którym nie zabranie Ci najlepszej jakości mięsa, nabiału, jaj, roślin strączkowych (źródła zdrowego białka) oraz sezonowych, świeżych warzyw i owoców. Jeżeli czujesz, że to rozwiązanie w sam raz dla Ciebie – zamów już dziś!
Jak dieta Fit bez ryb przedstawia się w liczbach?
Mamy ustalone widełki wartości odżywczych, których nie przekraczamy.
Kalorie: 2000 kcal | Białko: 20- 25 % | Tłuszcz: 30-35 % | Węglowodany: 45-50 % |
Z dietą Fit bez ryb tego konkretnego dnia dostarczamy:
Kalorie: 2003 kcal | Białko: 97.7 g | Tłuszcz: 76.5 g | Węglowodany: 231.1 g
Polecane

październik 31, 2022
Czym są superfoods i dlaczego warto je znać? Przełom października i listopada to czas zwiększonej zachorowalności na wszelkiego rodzaju infekcje i test dla…
grudzień 31, 2021
Niezbędnik FitLabowicza, czyli jak korzystać z Diety z wyborem MENU Cześć! Jeśli tu jesteś, oznacza to, że albo planujesz zamówić Dietę z wyborem MENU, albo…