FitLab Catering

Telefon 735 998 448

Bezpłatna konsultacja żywieniowa pn-pt 9-16

Detoks sokowy – szybka dieta odchudzająca czy coś więcej? Jakich efektów możesz się spodziewać?

Img 9240 768x512
Detoks sokowy
moc 10kg warzyw i owoców

Planujesz szybko zgubić kilka kilo i nie wiesz czy detoks sokowy jest dla Ciebie? Chcesz wrócić do formy, ale zaniedbania ostatnich miesięcy sprawiają, że często odczuwasz senność, trudności ze skupieniem, jak również ogólny brak energii i apatię? Detoks sokowy może pomóc szybko stanąć Ci na nogi lub uzupełnić niedobory dotychczasowej diety… ale nie daj się zwariować!

W ostatnich latach detoksy sokowe ogromnie zyskały na popularności, co niezmiernie nas cieszy, bo każda forma zdrowego żywienia jest dla nas sygnałem, że Polacy zmieniają swoje nawyki żywieniowe. Zamiłowanie do ciężkostrawnych dań pełnych tłuszczu, mąki oraz cukru jest tradycyjną zmorą niemal każdego polskiego domu – smaki wyborne, ale niekoniecznie dla nas zdrowe. A to właśnie zdrowe odżywianie oparte o zróżnicowane produkty jest podstawą dobrego samopoczucia i źródłem energii. Zdrowe podejście powinniśmy jednak też mieć do diet oczyszczających, ale zacznijmy od podstaw…

1. Nerki i wątroba to podstawowe „filtry” w naszym organizmie 

Nie daj się oszukać. Dieta oczyszczająca sama w sobie nie posiada magicznych zdolności wypłukiwania z naszego organizmu toksyn. Kilkudniowa dieta oparta tylko na płynnych warzywach i owocach silnie zwiększa spożycie błonnika i wody, co w istocie może poprawić nasz metabolizm, ale dzieje się to przede wszystkim wskutek odciążenia organów filtrujących takich jak wątroba czy nerki. Nie zmienia to faktu, że podjęcie decyzji o kuracji sokowej jest jednak bardzo dobrym posunięciem dla wszystkich tych, którzy chcą pomóc sobie w powrocie do zrównoważonej diety lub dodatkowo uzupełnić ją o moc witamin i minerałów.

2. Nie od razu Rzym zbudowano

Warto pamiętać, że jeśli odżywiamy się niewłaściwie przez dłuższy czas, to 1 tydzień pod nazwą „soki odchudzające” nie zniweluje całkiem wielomiesięcznych zaniedbań. Jednakowoż to swoiste oczyszczenie nerek i wątroby będzie bardzo silnym wsparciem w przyspieszeniu powrotu do równowagi, której nasz organizm tak bardzo potrzebuje, by sprawnie funkcjonować.

Img 9244Img 9253Img 9264

3. Optymalny czas trwania kuracji sokowej i alternatywa

Skoro tydzień to za mało, to może od razu wezmę pakiet na miesiąc? Nic bardziej mylnego! Lekarze i dietetycy zalecają, aby czas restrykcyjnego detoksu sokowego wynosił minimum 3 a maksymalnie 7 dni ciągiem, przy czym 7 to już opcja dla ludzi z naprawdę silną wolą i poważniejszymi problemami zdrowotnymi. Przyjmijmy więc, że optymalnym poziomem będzie 5 następujących po sobie dni kuracji oczyszczającej.

Jeśli zależy Ci na stałej zmianie nawyków oraz poprawie zdrowia i samopoczucia w dłużej perspektywie, to dużo lepszym pomysłem będzie np. uzupełnienie swojej podstawowego planu żywieniowego przerywanymi detoksami, na przykład 1-2 dni w tygodniu. Takie połączenie dobrze zbilansowanej diety i odpoczynku dla nerek i wątroby będą miały zbawienny wpływ na całość funkcjonowania Twojego organizmu w dłuższym horyzoncie czasowym, a poczucie lekkości i energii na stałe zagoszczą w Twoim ciele.

4. 10 kg warzyw i owoców dziennie

Wyobrażasz sobie zjedzenie w ciągu jednego dnia aż 10 kilogramów warzyw i owoców? Wydaje się to niemożliwe, prawda? Otóż z detoksem sokowym FitLab to nic trudnego! Nasze soki detoksykujące otrzymujemy metodą wolnoobrotową, dzięki czemu nie utleniają się i zachowują wszystkie składniki niezbędne do odnowy i wzmocnienia Twojego organizmu. Każdy zestaw zawiera aż 6 ponumerowanych soków – otrzymanych z 10 kg warzyw i owoców, które odpowiadają naszemu naturalnemu zapotrzebowaniu na dane mikroskładniki w ciągu dnia.

5. Krótko i długotrwałe efekty diety sokowej

Img 9194

Pierwsze dwa dni mogą być odczuwalnie gorsze – radykalna zmiana żywienia musi pociągnąć za sobą jakieś skutki. W trakcie kuracji Twoim jedynym pokarmem są świeże soki. Nie dodajemy do nich cukru ani innych dodatków zwiększających ich kaloryczność, dlatego możesz poczuć osłabienie, nagły spadek formy fizycznej, a czasem kłopoty z koncentracją. Nie martw się, takie objawy oznaczają, że Twój organizm wkłada cały wysiłek w pozbywanie się zalegających toksyn, których nadmiar wcześniej zgromadził, a jednocześnie nie dostaje wystarczającej liczby kalorii, by nie poczuć się zmęczonym tym procesem. Ten stan nie trwa  jednak długo. Na wzmocnienie wypij ziołową herbatę lub dodaj do jednego z soków szczyptę celtyckiej soli morskiej lub himalajskiej.

Wielki zastrzyk witamin oraz odciążenie układu trawiennego od ciągłej pracy nie pozostaną jednak niezauważone przez nasz organizm. Już po 2 dniach zauważysz: 

  • przypływ energii, poczucie lekkości i świeżości,
  • bardziej regenerujący sen, (w którym Twój organizm realnie odpoczywa, a nie trawi), większą witalność, 
  • poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci
  • jasność umysłu, poprawę koncentracji, doskonały nastrój

Wszystkie powyższe wydarzenia będą miały bezpośredni, a także pośredni wpływ na zauważalną utratę wagi. Nie tylko bowiem poczujesz, że Twoje ciało jest bardziej jędrne i pozbawione wody, ale też efekty te powinny nakręcić Cię do kontynuowania zdrowej diety oraz dodać energii do tego, by podjąć dodatkową aktywność fizyczną.

My dajemy Ci dodatkowy zastrzyk motywacji w postaci rabatu -10% przy zamówieniu detoksu sokowego na minimum 5 dni! ?Przejdź tu, by się przekonać! ?

6. Metoda małych kroków i codzienna konsekwencja są najlepszą „dietą cud”

Niestety, dla wielu z nas chwilowe wyrzeczenie wydaje się dużo prostszym rozwiązaniem niż zrównoważona dieta i regularna aktywność fizyczna, jako stałe elementy życia. Jeśli chcemy naprawdę coś zmienić w swoim życiu, zawsze najlepiej sprawdza się metoda małych kroków. Pamiętaj, że sposób w jaki będziesz się odżywiać po zakończeniu kuracji jest niezwykle ważny! Detox to kilka dni, które mają przyzwyczaić Twój organizm do zdrowych nawyków, a Tobie dodać energii na ich utrzymanie. Aby proces przemiany był łatwiejszy skorzystaj z naszych diet pudełkowych i wzbogacaj je o soki mieszając dni pełnych posiłków i detoksu sokowego. 

Życzymy powodzenia i do zobaczenia po lepszej stronie życia! 😉

Detox Odchudzajacy

 

 

Wróć do FitBloga

Polecane

Fl Blog 300x260 08
Dieta wegańska
suplementy
Co suplementować podczas diety wegańskiej? Dieta wegańska jak każda inna dieta eliminacyjna wiąże się z ryzykiem wystąpienia niedoborów. Z założenia…
#Lifestyle #Porady #TrendyŻywieniowe
Bez Lovekrakow
Rozmowa
LoveKrakow.pl
Dieta pudełkowa wkrótce w każdym domu? Rozmowa dla LoveKrakow.pl – Z diety pudełkowej korzystają osoby, które nie chcą marnotrawić czasu na gotowanie. Są to…
#Aktualności #CodziennośćFitLab #TrendyŻywieniowe
Priscilla Du Preez Cifluezylvg Unsplash
Wiosenne rabaty od FitLab catering
ciesz się słońcem i zdrową dietą!
Kod rabatowy na catering dietetyczny – wiosna 2022! W FitLab robimy wszystko, aby nasi Klienci byli zadowoleni i czuli wsparcie na każdym polu…
#Aktualności #Promocje!
PROMOCJA - kody rabatowe Aktualny cennik