FitLab Catering

Telefon 735 998 448

Bezpłatna konsultacja żywieniowa pn-pt 9-16

Dietetyczny catering ekologiczny! Eko opakowania dostępne w sprzedaży FitLab!

Fl Blog 300x260 Eko Opakowania
Eko opakowania
eko catering

Od dawna marzyliśmy o tym, by wprowadzić do oferty naszego cateringu ekologiczne, w pełni biodegradowalne opakowania na posiłki. Poszukiwania, dokładne testy i proces przystosowania  produkcji do nowych wymagań trwały przeszło pół roku, ale w końcu możemy to z dumą zakomunikować światu. W naszej ofercie znajdują się już 100% naturalne opakowania na posiłki. Od kwietnia nasi klienci z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i ich okolic mogą korzystać z oferty cateringowej wzbogaconej o eko opakowania oraz sztućce. Zobaczcie jak zmienia się nasza oferta i jaki wpływ na naszą planetę mają Wasze decyzje zakupowe!

Wraz z kwietniową zmianą naszej strony, systemu zarządzania zamówieniami oraz kuchnią wprowadziliśmy także w naszą rzeczywistość nowe, w pełni biodegradowalne opakowania ekologiczne. Oferowane przez nas jako alternatywa dla plastikowych opakowań tacki do zgrzewu wykonane są z pulpy z trzciny cukrowej (produkt uboczny, powstający podczas wyrobu cukru) i laminowanego PLA (w pełni biodegradowalnego kwasu mlekowego wytwarzanego z kukurydzy). Przypadną do gustu one na pewno wszystkim tym, którzy chcą minimalizować swój negatywny wpływ na środowisko, jak również klientom ceniącym oryginalną i naturalną fakturę kompostowalnych opakowań.

Właściwości produktu

Dsc 9239

Eko-opakowania cateringu dietetycznego są przede wszystkim:

  • doskonałą alternatywa dla plastiku,
  • wykonane z materiału w 100% biodegradowalnego i kompostowalnego,
  • bezpieczne dla zdrowia,
  • odporne na tłuszcz i wilgoć,
  • oznaczone certyfikatem TUV OK Compost,
  • zgodnie z europejską normą EN-13432.

Ze względu na wysoką zawartość celulozy i błonnika w trzcinie produkty te są bardzo stabilne – idealnie nadają się do mrożenia (-20ºC), podgrzewania w piekarniku (do 130°C) oraz kuchence mikrofalowej (750W do 3min). Oprócz żaroodporności są również odporne na tłuszcz i wilgoć, dzięki czemu nadają się do każdego dania zarówno na ciepło jak i na zimno.

Pro-ekologiczne podejście

Sami codziennie korzystamy ze swoich usług, czyli po prostu jemy to, co dostarczamy naszym klientom. Od dawna więc byliśmy świadomo, że musimy jak najszybciej wprowadzić ekologiczne pojemniki, gdyż liczba opakowań jakie produkuje się w ciągu dnia czy tygodnia jest znacząca. Niestety, świat jest dopiero na początku swojej walki z zalewającym nas plastikiem, a co za tym idzie – musieliśmy na proces testów i przystosowania poświęcić wiele czasu i energii, aby nie musieć wycofywać się później z raz poczynionych deklaracji. Wierzymy bowiem, że takie mikro-decyzje przyczyniają się do polepszenia stanu naszej planety i na to w jakim świeci przyjdzie nam żyć w przyszłości. Jak to ktoś mądry kiedyś powiedział „Ziemi nie dziedziczymy po przodkach, a wypożyczamy od swoich dzieci”. My już zaczęliśmy swoją rewolucję – teraz czas na Was!

Więcej o tym dlaczego catering dietetyczny jest obecnie jedną z najbardziej ekologicznych form żywienia znajdziecie tutaj.

Wyższa cena pojemników i sztućców ekologicznych

4

Początki zawsze są trudne. Na dzień dzisiejszy pojemniki ekologiczne są niewspółmiernie droższe niż pojemniki plastikowe. Niestety – na chwilę obecną rządy na całym świecie nie dążą do żadnego odgórnego uregulowania czy wręcz zakazania używania opakowań plastikowych. Zamiast tego koszty ekologii w tym zakresie przerzuca się głównie na klientów końcowych. Gdyby trzeba było dopłacać do opakowań plastikowych (np. coś w rodzaju opłaty od utylizacji) zapewne rynek opakowań biodegradowalnych rozwijałby się znacznie szybciej – choćby na skutek przebranżowienia wielu dotychczasowych producentów. Dzięki większej konkurencji i nowym rozwiązaniom produkcyjnym i ich upowszechnieniu – opakowania biodegradowalne stałyby się równie tanie jak plastik.

W związku z tymi faktami podjęliśmy decyzję jedynie o „przerzuceniu” na naszych klientów kosztów zakupu tych opakowań bez ani grosza marży. Zależy nam na tym, by wspierać rozwój zrównoważonego i odpowiedzialnego podejścia do konsumpcji, a więc mamy nadzieję, że to przekona również i Was.

Dziękujemy, że jesteście z nami i życzymy tylko zdrowych wyborów 😉

– Zespół FitLab

Wróć do FitBloga

Polecane

Fl Blog 300x260 16
Łódź
catering dietetyczny premium już tu jest!
FitLab catering dietetyczny dostępny również w Łodzi Drodzy FitLabowicze, miło nam poinformować, że od teraz możecie zamawiać swoje dobrze zbilansowane i smaczne…
#Aktualności #Łódź
Fl Blog 600x520 Pole
Letnie rabaty od FitLab catering
odpoczywaj i oszczędzaj z nami!
Letnie rabaty na catering dietetyczny od FitLab! Od lat dbamy o to, żebyście czuli się zaopiekowani na każdym polu naszej współpracy. Dbamy…
#Aktualności #Promocje!
Photo 52
5 najlepiej ocenianych posiłków
dania, które w czerwcu 2022 uznaliście za najsmaczniejsze
5 najwyżej ocenianych dań w czerwcu 2022 Przedstawiamy Wam kolejny wpis z naszego stałego cyklu, w którym prezentujemy zestawienie najlepiej ocenianych przez…
#Aktualności #CodziennośćFitLab ranking-top5
KODY RABATOWE JESIEŃ 2022! Aktualny cennik